Úvodní stránka

Naši kandidáti

Mgr. Jan Faltýnek

kandidát číslo 1 Jan Faltýnek

Mgr. Jan Faltýnek

ředitel ZŠ Mandysova
faltynek@kantorihradec.cz

V Hradci jsem se narodil, vyrůstal tady a záleží mi na tom, jak se tady žije a bude žít. Celý život se věnuji sportu, který mě naučil, že tým je víc než jednotlivec. Poznal jsem radost z výhry, ale také nutnost přijmout prohru a poučit se z ní. Myslím, že tyto zkušenosti mohu nabídnout ve službě občanům tohoto města.

Mgr. Bc. Roman Polda

kandidát číslo 2 Roman Polda

Mgr. Bc. Roman Polda

ředitel ZŠ Štefánikova
polda@kantorihradec.cz

Narodil jsem se a žiji ve městě, které je mojí srdeční záležitostí a jehož slušné obyvatele mám rád. Celý život jsem toužil stát se ředitelem sportovní školy zaměřené na lední hokej, kterému jsem se aktivně věnoval 40 let. Můj sen se mi splnil, nesmírně si toho vážím a svoji práci miluji. Jsem ředitelem Základní školy Štefánikova – největší ZŠ v Hradci Králové. Byl jsem také zvolen předsedou Klubu ředitelů ZŠ a pracuji v Komisi místní samosprávy (KMS).

Mgr. Bc. Petr Lehký

kandidát číslo 3 Petr Lehký

Mgr. Bc. Petr Lehký

ředitel ZŠ a MŠ Úprkova
lehky@kantorihradec.cz

V komunální politice jde především o snahu se respektovat a hledat společná řešení pro rozvoj města. Chtěl bych především přispět k výraznému zlepšení komunikace v zastupitelstvu bez stranických a osobních nevraživostí, k prosperitě, trvale udržitelnému rozvoji a ke spokojenému životu všech obyvatel. Mám pocit, že se pomalu ztrácí označení „Salon republiky“. I to je jeden z důvodů proč jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva.

„Za kvalitní školství a život v Hradci!”

Kdo nám fandí

Karel Šust

podporovatel Karel Šust

Karel Šust

ředitel ZUŠ Střezina

Jako ředitel ZUŠ Střezina vím, že kolegové, kteří vytvořili HKN jsou schopní, pracovití a čestní. Mají velký zájem a snahu o rozvoj hradeckého školství. Pokud bych sám bydlel v HK, bez váhání bych spojil své jméno s HKN.

Tomáš Martinec

podporovatel HKN Tomáš Martinec

Tomáš Martinec

hlavní trenér HC Mountfield Hradec Králové

Romana Poldu znám mnoho let, spolupracoval jsem s ním v projektu sportovních tříd. Vím, jak mu záleželo a záleží, aby pro děti bylo vždy uděláno maximum možného. Proto vím, že v případě zvolení HKN bude HK v dobrých rukou poctivých lidí.

Mgr. Kateřina Mahlerová

podporovatelka HKN Kateřina Mahlerová

Mgr. Kateřina Mahlerová

bývalá reprezentantka ČR v basketbalu

Když se objevilo nové politické seskupení Hradeckých kantorů a nestraníků byla jsem potěšena, jelikož znám osobně několik kandidátů z profesní sféry, například pana Faltýnka z oblasti vrcholového sportu nebo pana Poldu z oblasti školství. Důvodem proč jim chci vyjádřit podporu je vědomí, že je znám jako čestné, odvážné, férové a úspěšné lidi. A jestliže k tomu přidáme odbornost, dlouholeté zkušenosti z vedení týmů a upřímné odhodlání zlepšovat společenské prostředí, ve kterém se pohybují, stojí tu před námi osobnosti se silným potenciálem, jenž udělají maximum proto, aby naplnily své předvolební sliby a mohly začít zodpovědně pracovat na kvalitě života občanů u nás v Hradci Králové. Do voleb jim přeji mnoho sil, pochopení a štěstí.

Náš program pro komunální volby 2022

Logo HKN

Veřejná správa >

Srozumitelná, moderní a otevřená komunikace s veřejností. Digitalizace veřejných služeb. Revize agendy primátora a jeho náměstků.

Školství >

Systémová modernizace škol. Navýšení kapacit jeslí a mateřských škol. Podpora mladým učitelům a učitelkám. Školní psycholog do každé školy.

Doprava >

Prosazování urychlení výstavby severní tangenty. Řešení parkování v centru i na sídlištích. Omezení parkování na Velkém náměstí. Optimalizace financování Dopravního podniku.

Volný čas a kultura >

Podpora zavedených kulturních akcí. Rozvoj městských kulturních organizací. Přírodě blízký parkový a rekreační management na pozemcích mezi Fakultní nemocnicí a Starou Třebší. Péče o stávající mobiliář v Hradeckých lesích.

Sport >

Rozvoj lesoparku na Moravském předměstí pro sportovní aktivity. Síť tělocvičen u škol pro sportování veřejnosti. Podpora méně rozšířených sportů pro děti a mládež.

Životní prostředí >

Energetická soběstačnost městských budov. Podzemní kontejnery na odpad. Revitalizace přírodního parku Orlice. Prosazení realizace projektu Zelený okruh.