Píší o nás

Ilustrační obrázek

Víme, co děláme, brání se Hradečtí kantoři. Ve volbách mohou překvapit

21. Září 2022, iDnes.cz

Hradečtí kantoři a nestraníci mohou ve volbách překvapit, přestože čelí antikampani a rýpancům od politických soupeřů.

Ilustrační obrázek

Chceme dát školství na radnici větší váhu, říká volební lídr HKN Jan Faltýnek

5. Září 2022, Salonky

Předvolební podcast Salonek s naším lídrem Janem Faltýnkem:

https://www.youtube.com/watch?v=JAuVRErXDuI

Ilustrační obrázek

Důležitá je komunikace mezi opozicí a koalicí, tvrdí jednička Hradeckých kantorů Faltýnek

6. Srpen 2022, Hradecká drbna

Před komunálními volbami chce Hradecká Drbna představit jednotlivé lídry kandidátek v Hradci Králové. V krajské metropoli do zastupitelstva kandiduje 15 politických subjektů. Jde o rekordní počet. Dnes vám představíme lídra nově vzniklého uskupení Hradečtí kantoři Jana Faltýnka.

Ilustrační obrázek

HKN je v anketě třetí!

15. Červenec 2022, Hradecká drbna

Přesně před týdnem Hradecká Drbna zveřejnila anketu, ve které mohli čtenáři hlasovat. Vybírali z politických stran a uskupení. Na prvním místě se umístil Hradecký demokratický klub v čele s Pavlínou Springerovou. Na pomyslném třetím místě skončilo sdružení Hradečtí Kantoři a Jan Faltýnek s 15 procenty.

 

Ilustrační obrázek

Do zastupitelstva chce nejméně 13 subjektů, stejně jako před čtyřmi lety

13. Červenec 2022, Salonky

Nejméně 13 politických stran, hnutí či koalic zabojuje za 10 týdnů o přízeň hradeckých voličů v komunálních volbách. Mezi volebními lídry najdou voliči osm mužů a pět žen. Definitivně jasno o počtu kandidujících subjektů bude příští týden, kandidátní listiny mohou strany podávat do úterý 19. července.

Ilustrační obrázek

ANKETA: Kdo by se měl stát dalším primátorem? Hradec Králové by mohl poprvé v historii získat primátorku

8. Červenec 2022, Hradecká drbna

V posledním volebním období je primátorem Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS). Už teď je ovšem prakticky jisté, že svou pozici po volbách neobhájí. O jeho místo se ucházejí učitelé, ředitel základní školy i stávající zastupitelé. Kdo by se měl stát dalším primátorem krajské metropole?

Ilustrační obrázek

Všechny zastupitelské kluby v Hradci Králové mají své lídry do letošních komunálních voleb

14. Červen 2022, Hradecká drbna

V současném zastupitelstvu města Hradec Králové je sedm politických subjektů. Všechny už mají své lídry do letošních komunálních voleb. Zatímco většina opozičních stran sází na ověřená jména, ze současného užšího vedení města není lídrem kandidátky nikdo. Do vedení krajské metropole chce vstoupit i několik nových hráčů.

Ilustrační obrázek

Seznam kandidátů na primátory krajských měst

27. Květen 2022, Novinky.cz

Ve dnech 23. a 24. září 2022 čekají Českou republiku volby do zastupitelstev obcí, městských obvodů a městských částí. Podle jejich obsazení se bude jednat o starostech a primátorech pro příští čtyři roky. Kdo usiluje o post v čele našich krajských měst?

Ilustrační obrázek

Do komunálních voleb v Hradci Králové vstoupí nový hráč. Subjekt složený z ředitelů škol

11. Květen 2022, Hradecká drbna

Do komunálních voleb v Hradci Králové vstupuje nový politický subjekt nazvaný Hradečtí kantoři a Nestranicí. Jak už název napovídá, kandidátka je složena především z ředitelů základních škol v Hradci Králové. Lídrem je ZŠ Mandysova Jan Faltýnek. Dvojkou je Roman Polda, ředitel ZŠ Štefánikova.

Ilustrační obrázek

Hradecké kantory a Nestraníky povede do voleb Jan Faltýnek

9. Květen 2022, Salonky

Dlouholetý ředitel ZŠ Mandysova Jan Faltýnek povede v zářijových komunálních volbách v Hradci Králové novou občanskou kandidátku s názvem Hradečtí kantoři a Nestraníci (HKN). Kandidátka HKN sdružuje ředitele všech typů škol, které v Hradci radnice zřizuje. Dvojkou je Roman Polda, ředitel Základní školy Štefánikova, trojkou Petr Lehký, který vede ZŠ Úprkova.

Ilustrační obrázek

Kantoři v Hradci staví kandidátku. Vadí jim bezvládí a chtějí do voleb

16. Prosinec 2021, iDnes.cz

Skupině pedagogů v Hradci Králové došla trpělivost a dávají dohromady nový politický subjekt, který by příští rok šel do komunálních voleb. Vadí jim, že již půl roku je gesce školství bez náměstka. Zbývá deset měsíců a je téměř jisté, že se politická tragikomedie bezvládí v hradeckém zastupitelstvu dohraje do trpkého konce.